Zeynep Gümrükçü

Mopes
Motivasyon Performans Sistemi

Mopes

Buzdağının Aynı Anda Hem Altını Hem Üstünü Görebilmek ?

Bu zamana kadar sayısız kişisel gelişim kitapları okudunuz, motivasyon önerileri videoları izlediniz. “Gayret etmelisin, çabalamalısın.” Önceleri biraz ilerlediniz ama sonra bir şey oldu ve durdunuz. Bir kez daha kendinize olan güveniniz sarsıldı. Peki ya sorun sizin bilinçli bakış açınızda ve düşündüklerinizde değilse… Asıl sorun bilinçaltı işletim sisteminizde ise. Siz tam harekete geçip motive olacakken, çocukluğunuzdan gelen bir travma siz farkında bile olmadan sizi engelliyorsa…  Kendinize ne kadar kızarsanız kızın etkili olmayacak, derinlerde bir yerde, o bilemediğiniz, hiç kimsenin göremediği sakat inançlar hedefe ulaşmanızı hep engelleyecek.
Çünkü davranışların %95 lik kısmını bilinçaltınaki inanışlar belirler. Korkular ve engellemeler burada kayıtlıdır. Her girişiminizde eski kayıtlar taranır, eğer negatif bir inanışınız, korkunuz varsa, bilinçaltınız siz farkına bile varmadan sizi engelleyecek şekilde yönlendirecek, adeta size çelme takacakdır.
Bu yüzden bilinçaltı işletim sistemini dikkate almayan yöntemler etkili olamıyor, başlanan işler yarıda kalıyor. Sonucu ise ağır oluyor, bu kısır döngüde hayal kırıklığına uğramış ve kendine olan inancını kaybetmiş insanlar…
Peki; hem bilinçli düşünce ve davranışlara, hem de aynı zamanda bilinçaltına etki eden bir yöntem olduğunu söylesek! İşte bu MOPES.
MOPES Motivasyon Performans Sistemi, hem bilimsel tekniklerle bilinçli düşüncelerinize hitap eden, hem de geçmişten gelen inanışlar, travmalar, öğrenilmiş çaresizlik, aileden gelen öğretilerle sakatlanan bilinçaltını yeniden düzenleyen bir yöntemdir. Mopes motivasyon performans sistemi tüm hedef çalışmalarını kapsayan, sadece bilinçli bakış açısına ya da sadece bilinçaltına değil, her ikisine birden etki eden bir sistemler bütünüdür.
MOPES ile iş hayatınızda, okul sürecinizde ya da özel yaşamınızdaki ciddi motivasyon problemlerinin üstesinden gelebilirsiniz.
Hedefiniz gireceğiniz bir sınav, kariyerinizde bir üst basamak, spor performansınızda ulaşmak istediğiniz bir nokta ya da yıllık satış kotalarını tutturmak olabilir. MOPES tüm bu çeşitliliğe uyarlanabilir, etkinliği ve ulaşılabilirliği konusunda şaşırtıcı sonuçlara imza atar. Bireysel ve kurumsal alanda hizmet veren MOPES sizi hedefinize stratejik ve iyi planlanmış bir yoldan ulaştırır.
2015 yılında sınava hazırlık hedefleri ile ilk uygulamalarına başlayan MOPES, yıllar içerisinde kendisini geliştirerek bugün çok geniş bir alanda hizmet vermektedir.