Zeynep Gümrükçü

Zeynep Gümrükçü - Hakkımda

HAKKIMDA

1974 yılında Ankara’da doğdum. Dört yaşımda başlayan annemle 1 yıl, babamla 5 yıl ayrılık yaşadım. Bu erken bağ kopması, her çocuk için olduğu gibi benim içinde travmatik oldu. Ne kadar derin bir his olduğunu o yaşta değil büyüdüğümde başka yaralarımı sarmaya çalışırken ortaya çıktığında anladım. Hayatımın her döneminde, sorun çözdüğümü, problemli insanlara yardım ettiğimi hatırlarım. Bu, çocukluğumda anneannemin dolaşmış iplerini çözmekten, arkadaşlarımın bozulan ilişkilerini onarmaya kadar varırdı. Kendi yaralarım kanaya dursun; “Güzin Abla” olup başkalarının yaralarını iyileştirmeye çalışırdım. Hep gülen hep pozitif bir insan olan ben, iç dünyamdaki kırgınlıkları, kızgınlıkları iyileştiremiyordum. Psikoterapi seansları farkındalık yaratıyordu evet ve ilaçlar onları bırakana kadar muhteşemdi. 

Peki ya sonra…
Otuzlu yaşların sonlarına doğru EFT ile tanıştım. Bu, o zamana kadar gördüklerimin hiçbirine benzemiyordu, muhteşemdi. Önceleri şüpheyle bekledim, “bu kadar çabuk iyileşmek mümkün değil, yine geri gelecekler” diyordum; ama ufak tefek şeylerin dışında bir daha geri gelmediler. Bu bir mucizeydi ve tabii benim yolculuğumun da başlangıcı…

Önce eğitim aldım. Birçok travmatik duyguma uyguladım ve her seferinde şaşırmaya devam ediyordum. Sonra arkadaşlarıma çevreme uyguladım. Derken tanımadığım kişilerden istekler telefonlar gelmeye başladı “Bana da yap, ben de faydalanabilir miyim?” diyorlardı. Bir iş olarak görmek aklımın ucundan geçmiyordu. Yaradılışımdan gelen, ‘ihtiyacı olana yardım etmek, problemi çözüme kavuşturma dürtüsü’ yine devredeydi, yeter ki herkes mutlu olsundu 🙂 Çünkü benim gibi mükemmeliyetçi yapıda biri için, bir iş yapmak demek: “hakkıyla yapmak ve çok deneyim sahibi olmak” demekti… Ve öyle de oldu. Herkese haber gönderdim, bir buçuk yıl boyunca kimseden herhangi bir ücret almayayım, hem onlar iyileşsin, hem ben bu tekniği daha sağlıklı yapayım, daha çok şey öğreneyim istiyordum. Ama hiçbir zaman haddimi de aşmadım. Rutin tedavileri ilaçları olanlar devam ediyor, bir çoğunu psikiyatri psikolog ve pedagoglara yönlendiriyor, destek olarak da EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği uyguluyordum. Süre dolmuştu ama kazanç sağlamak bana halen yanlış geliyordu, çünkü iyilik para ile yapılmazdı. Süreyi 6 ay daha uzattım. Tam 2 yıl boyunca yaklaşık 300 kişiye hiçbir ücret almadan EFT ile destek oldum. Bu benim için adeta bir okul gibiydi. Bugüne kadar da çok sayıda uygulamalı eğitimle bilgi ve becerilerimi artırdım.

– Fenerbahçe Üniversitesi – İngilizce Psikoloji – Burslu  (Devam)

– EFT Profesyonel Uygulayıcı Eğitimi (GARY CRAIG)

– EFT Master (AMT)

– Akupunktur (WFAS – Zaman Koşulu Esasına Göre)

– Psych-K (ileri seviye)

– NLP

– Dr. Joe Dispenza – Değişim Zihinde Başlar (8 hafta)

– Epigenetik Psikoloji

– Nefes Teknikleri

– Reiki (ART3)

– Mind Connection Healing

– Çocuklarda Duygu ve Davranış

– Positive EFT

eğitimleri bunlardan bazıları. Bilgiye öğrenmeye âşık bir insan olarak eğitim ve öğrenme halim her zaman devam edecek. Ömrümce yaşadığım güvensizlikler, bana “güven duymanın-güvenebilmenin” ne kadar önemli olduğunu öğretti ve bu duygu benim sloganım oldu. Eğer şimdi siz buradaysanız ve bu yazıları okuyorsanız, sizde iyileşmek için bir yol arıyorsunuz demektir. Bir gün bu yolda karşılaşırsak, sizin için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyorum. Sizi sevgiyle kucaklıyor ve sizin için en iyi olanın gerçekleşmesini diliyorum.

Sevgiler Zeynep