Zeynep Gümrükçü

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği

EFT duygusal özgürleşme tekniği, bilinçaltını yeniden düzenleyerek, travmaların ve duygusal sorunların giderilmesini sağlayan, aynı zamanda bireyin gelecek kaygılarını da rahatlatan bir yöntemdir.Açılımı Emotional Freedom Techniques olan EFT, Türkçe’ye Duygusal Özgürleşme Teknikleri olarak çevrilmiştir. Merkezimizde uyguladığımız ve yüksek başarı elde ettiğimiz EFT, bir psikoterapi yöntemi değildir fakat ruh sağlığı uzmanlarınca da psikoterapi seanslarında kullanılan yardımcı bir tekniktir.EFT duygusal özgürleşme tekniği bilinçaltını yeniden düzenlerken:
  • Bireyin yaşadığı travmatik anıların yarattığı kötü etkileri; öfke, korku, üzüntü, yetersizlik gibi negatif düşünce kalıplarını
  • Gelecekle ilgili yersiz kaygıları
  • Olası fiziksel semptomları da düzenler.
Çünkü negatif düşünceler ve buna bağlı psikosomatik hastalıklar tamamen bilinçaltı düşünce sisteminin ürünüdür.EFT Duygusal Özgürleşme Tekniklerinin, zihin-beden tıbbı yardımcı protokollerinin içinde, en etkili tekniklerden biri olduğunu ifade edebiliriz.Bireysel Seanslar hakkında bilgi almak için www.zeynepgumrukcu.com/eft-uygulama-seansi/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

EFT Bilinçaltı İlişkisi

Özellikle çocukluk döneminde yaşanan her travmatik olay bilinçaltında bir kayıt oluşturur. Bu kayıtlar bireyin tüm yaşantısına yön verirler. Alınan kararlarda, seçimleri yaparken, hatta ne kadar para kazanılabileceği bile bu geçmiş kayıtların yönlendirmesi ile oluşur. Yüksek öz değer/öz güven ile yetiştirilen çocuklar güzel ve değerli olan kazanımları kolaylıkla değerlendirebilirken, düşük benlik algısı olan kişiler bilinçaltında “yeterince hak etmedikleri” kaydı olduğu için bocalayıp dururlar. EFT ve bilinçaltı ilişkisi burada çok değerlidir, çünkü tüm bu olumsuz kayıtlar EFT ile düzeltilebilir. EFT yöntemi, bulunduğunuz ortamda değerli, aile yaşantınızda huzurlu, kararlarınızda dingin ve akılcı, iş görüşmelerinizde öz güvenli hissetmenizi sağlar.

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği Uygulayıcısı

EFT uygulayıcısı ve eğitmeni  Zeynep Gümrükçü, EFT kurucusu Gary Craig ‘in EFT Emofree grubunun sertifikalı bir üyesidir. Merkezimizde, Gary Craig Resmi EFT yöntemi uygulanmaktadır.

Güncel bilgiler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. 

EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği Seans Sayısı Nasıl Belirlenir?

Seans sayısı herkes için farklıdır. Herkes için aynı süre ve aynı başarı oranı ile etki etmesi mümkün değildir. Genel olarak seans sayısını belirleyen etkenler şöyledir;

  • Yaş
  • Ne kadar süre maruz kalındığı (Uyaran/pekiştiriciler)
  • İçe dönük kişilik yapısı/duygusunu ifade etmekten kaçınma
  • İkincil kazançlar
  • Birbirleri ile iç içe geçmiş çok sayıda travma

Sıkça Sorulan Sorular

Titiz ve dikkatli bir çalışmayla uygulanan EFT Tekniği KALICIDIR. Birey sonradan yeni bir uyaran ile karşılaşsa dahi verdiği tepkiler ve bakış açısı daha dengeli olur.

EFT duygusal özgürleşme tekniğini herkes kendisine kolaylıkla uygulayabilir. Sadece büyük travmalarda ve bireyin kendisine uygulama yapmaktan kaçındığı hassas duygularda profesyonel yardım alınabilir.

EFT Tekniğinin yaklaşık sonuçlarını hemen seans sonunda gözlemlersiniz. Uzun vadede olaylara bakış açınız ve onları değerlendirme şekliniz de dengelenir. Siz duygularınızı daha sakin yaşadığınızı farkederken, çevreniz sizin daha dingin bir yapıya evrildiğinizi söyleyecektir.